Zapraszamy na nasz profil!

Archiwum wpisów

Mar0 Wpisów
Kwi0 Wpisów
Maj0 Wpisów
Cze0 Wpisów
Lip0 Wpisów
Sie0 Wpisów
Wrz0 Wpisów
Paź0 Wpisów
Lis0 Wpisów
Gru0 Wpisów

Radosne Judo

Program zajęć ruchowo – rozwojowych z elementami judo dla dzieci w wieku przedszkolnym to zajęcia w przeważającej części opierające się na grach i zabawach ruchowych, co pozwala na wszechstronny rozwój psychomotoryczny dzieci. Ćwiczenia ogólnorozwojowe bazują na podstawowych ćwiczeniach z zakresu judo z elementami gimnastyki, z dużą ilością gier i zabaw ruchowych oraz ćwiczeń kształtujących koordynację ruchową. Zajęcia z elementami judo dla najmłodszych powodują rozładowanie nadmiernej energii spowodowanej dużą aktywnością układu nerwowego charakterystyczną dla dzieci w wieku od 4 do 8 lat.

Gry i zabawy są jedną z najbardziej atrakcyjnych form zajęć ruchowych dla dzieci. Właściwe ukierunkowanie tej ulubionej formy ruchu może spowodować duży wzrost podstawowych sprawności ruchowych u dzieci takich jak: szybkość, zwinność, skoczność, koordynacji, celności. Współdziałanie w grupie w trakcie gier i zabaw kształtuje charakter dziecka, umiejętność zgodnej zabawy, odpowiedzialność indywidualną i grupową o raz umiejętność przegrywania i wygrywania.

Specyfika wykonywania ćwiczeń oraz różnorodność zabaw w dużym stopniu zwiększy zadowolenie i chęć uczestnictwa dzieci, wpłynie na aktywność ruchową, zapewni prawidłowy rozwój każdemu dziecku. Ćwiczenia ogólnorozwojowe pobudzają wszystkie partie mięśni. Judo to rozwój równomierny, a w okresie przedszkolnym to najlepsza gimnastyka korekcyjna. Jednym z głównych celów zajęć to nauka sztuki miękkiego padania, która skutecznie zapobiega występowaniu urazów w charakterystycznych dla dzieci w tym wieku wypadkach oraz kształtowanie strony psychicznej. Prowadzenie zajęć wykorzystujących filozofie sztuk walki wyrabia cechy charakteru jak: dyscyplina, umiejętność współpracy, szacunek dla siebie i współćwiczących, czy cechy wolicjonalne jak: wiara w osiągnięcie sukcesu, nieustępliwość w dążeniu do celu, cierpliwość, poczucie obowiązku.

Zajęcia ruchowo rozwojowe z elementami judo są bardzo dobrym przygotowaniem do uprawiania każdej dyscypliny sportu, a także receptą na wychowanie zdrowych i silnych dzieci zarówno fizycznie i psychicznie.

Jako przedszkole o charakterze prozdrowotnym dbamy o to, aby nasze dzieci polubiły ruch w każdej postaci i nabrały przekonania, że aktywny tryb życia jest warunkiem zdrowia i wszechstronnego rozwoju.

 

Prowadzący: mgr Mateusz Kuliński

 

 

4 – latki

 

5- latki

 

6 – latki