Dzień Dziecka
Z okazji Dnia Dziecka nauczycielki zaprosiły przedszkolaki na przedstawienie, podczas którego zamieniły się w zabawki. Występ wzbudził wiele radości i śmiechu. Dzieci z uwagą oglądały „nocne przygody zabawek”. Potem był czas większej swobody, wspólnych zabaw i wata cukrowa. Z okazji tego wyjątkowego święta wszystkich pociech na drugi dzień przedszkolaki pojechały na piknik do Myślęcinka. Spacery do lasu, integracyjne zabawy, aktywny ruch na świeżym powietrzu, rozładowanie energii, a potem pyszne, zdrowe przekąski na kocu. To ulubione chwile, które pamięta się długo. Maraton atrakcji zakończyła „wycieczka do ZOO”, na którą zaprosiły nas 4 latki z III grupy. Pełna dziecięca integracja, wspólne ilustracje ruchowe do znanych piosenek połączone ze śpiewem. Ten wyjątkowy czas sprawia, że najmłodsi spontanicznie cieszą się każdą chwilą. Wszystkim dzieciom z okazji Ich święta życzymy dużo zdrowia, szczęścia, uśmiechu, spełnienia marzeń oraz beztroskiej zabawy!
Spotkanie z pisarką Panią Karoliną Kwaśnik
22 maja starszacy z grupy IV i VI uczestniczyli w spotkaniu z Panią Karoliną Kwaśnik, autorką książek dla dzieci z serii Przystanek Szkoła. Dzieci miały okazję zadać pytania gościowi dotyczące bohaterów książki Lena, teczka i niezwykła nagroda. Pisarka opowiedziała o rodzącej się pasji do pisania i omówiła, jak wygląda proces powstawania książki. Serdeczna i otwarta postawa wyjątkowego gościa sprawiła, że dzieci bardzo chętnie nawiązały dialog z pisarką. Z entuzjazmem podzieliły się swoimi pasjami, zainteresowaniami oraz wyobrażeniami na temat pracy pisarza. Na koniec spotkania Pani Karolina Kwaśnik podkreśliła, że zawsze warto marzyć, a z wyobraźnią można pracować wszędzie. Na pamiątkę tego wydarzenia uczestnicy spotkania otrzymali książki z osobistą dedykacją pisarki. Pięknie dziękujemy za przemiłe spotkanie i życzymy owocnej pasji literackiej.
Koncert „Muzyka z podwórka”
Majowy koncert „Muzyka z podwórka” to pełne humoru spotkanie z muzykami z kapeli podwórkowej Ferajna Bydgoska. Artyści opowiedzieli o folklorze miejskim i wiejskim sprzed stu lat, zaprezentowali się w garderobie typowej dla ówczesnego stylu modowego. Muzycy zagrali na bębnie, akordeonie i tarce. Pięknie zademonstrowali zmiany w organizacji dźwięków oraz zwrócili uwagę na to, że melodia może zapraszać do marszu, podskoków lub kołysania. Podczas koncertu publiczność na sali usłyszała znane szlagiery pełne radosnego rytmu i charakterystycznej gwary.
Teatr Obieżyświat „Sztuczki”
4 maja gościliśmy w przedszkolu Teatr Obieżyświat z pełnym humoru przedstawieniem pt. „Sztuczki”. Niezwykle zabawna, pantomimiczna opowieść o cyrkowym sztukmistrzu, który prezentował magiczne sztuczki. Jednocześnie wplatał do swojego pokazu pacynki, lalki i różne akcesoria oraz popisywał się wieloma umiejętnościami. Niewątpliwie największym walorem całego przedstawienia był spontaniczny kontakt z publicznością i interaktywna rozrywka z udziałem dzieci. Ten spektakl to prawdziwa SZTUKA, która bawi i zachwyca!
Koncert muzyczny „O Słoniu Trąbalskim, który nie był zapominalski”
Pełen niezapomnianych dźwięków koncert muzyczny „O Słoniu Trąbalskim, który nie był zapominalski” był świetną lekcją na poznanie budowy i brzmienia trąbki. Muzyk instrumentalista zaprezentował marszowe utwory, które zachęciły publiczność do rytmicznego kroku i klaskania. Podczas koncertu przedszkolaki z niedowierzaniem przyglądały się, jak z prostych przedmiotów można zrobić niezwykłą „trąbkę”, która wydała oryginalne brzmienie. Tradycyjnie na zakończenie mini orkiestra stworzyła zgrany zespół i zagrała akompaniament rytmiczny do znanej marszowej melodii.
Teatr Bajeczny „Pozytywka”
W kwietniu Teatr Bajeczny zaprosił dzieci na spektakl pt. „Pozytywka”. Przedszkolaki z uwagą śledziły wartą akcję przedstawienia, które ukazało losy bohaterów o skrajnie różnych charakterach. Jak to w bajkach bywa szczęście sprzyja tym, którzy kierują się pozytywnymi wartościami i potrafią przyznać się do popełnionych błędów. Wspólny śpiew i elementy ruchu scenicznego sprawiły, że młodzi widzowie z chęcią włączyli się w przebieg spektaklu.
Wielkanoc w przedszkolu
2 kwietnia obchodziliśmy w naszym przedszkolu uroczystą Wielkanoc. Nie zabrakło wyjątkowej symboliki świątecznej i pięknych życzeń, które złożyła wszystkim Pani Dyrektor. Na stołach prezentowały się kolorowe i pyszne potrawy, którymi przedszkolaki delektowały się podczas świątecznego śniadania. Wielkanocną atmosferę wzbogaciła prezentacja programu artystycznego w wykonaniu 5 latków z grupy VIII. Dzieci w ludowych strojach kujawskich recytowały, śpiewały i tańczyły ukazując bogatą tradycję i zwyczaje tych pięknych świąt. Po powrocie do sal na każde dziecko czekał koszyczek z upominkami od zajączka.
Teatr Vaśka „O Pięknej i Bestii”
30 marca przenieśliśmy się w bajkowy świat. Teatr Vaśka zaprosił dzieci na przestawienie „O Pięknej i Bestii”. Ten wyjątkowy spektakl, w którym pojawiły się sycylijskie marionetki wzbudził duże zainteresowanie przedszkolaków. Znana opowieść o kupcu, który chcąc spełnić życzenie córki nieopatrzenie zerwał błękitną różę z ogrodu Bestii. W zamian za darowane życie kupca jedna z córek decyduje się zamieszkać z groźnie wyglądającym właścicielem zamku. Losy bohaterów naznaczone były wieloma przeżyciami i tak…obawa zamieniła się przyjaźń, a miłość pozwoliła odzyskać dawny wygląd Bestii. Na koniec spektaklu wybrzmiała piękna puenta, że kochasz nie dla zalet, ale pomimo wad, a kochając drugiego trzeba coś od siebie dać.


